IOS GÜVENLİĞİ İÇİN NELER YAPMALIYIZ?

IOS güvenliğini sağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. iOS cihazınızı güncelleyin: Apple, iOS işletim sistemlerindeki güvenlik açıklarını düzenli olarak düzeltmek için güncelleştirmeler yayınlamaktadır. Bu nedenle, cihazınızın iOS sürümünün en son sürümde olmasını sağlayarak, güvenlik açıklarından korunabilirsiniz.
  2. Parolanızı güçlendirin: Cihazınızın kilidini açmak için kullandığınız parola, kurtarma anahtarı veya Face ID gibi biyometrik kimlik doğrulama özellikleri gibi erişim kontrollerinin güçlü bir şifreyle korunmasını sağlayın. Zor tahmin edilebilecek uzun ve karmaşık bir şifre seçmeniz önerilir.
  3. Touch ID veya Face ID kullanın: Touch ID veya Face ID, cihazınızın kilidini açmak için parolanızı kullanmanız gerektiğinde daha güvenli bir seçenek olabilir. Bu özellikler, diğer kişilerin cihazınıza erişmesini zorlaştırabilir.
  4. Otomatik kilitleme özelliğini etkinleştirin: Otomatik kilitleme özelliği, cihazınızın belirli bir süre boyunca kullanılmaması durumunda otomatik olarak kilitlenmesini sağlar. Bu özellik, cihazınızın elinizden çıktığında veya başka bir kişiye verildiğinde, cihazınızın otomatik olarak kilitlenmesini sağlayarak güvenliği arttırılabilir.
  5. Ayarları gözden geçirin: Cihazınızın ayarlarında bulunan güvenlik seçeneklerini gözden geçirin ve gerektiğinde değiştirin. Örneğin, “Find My” özelliğini etkinleştirerek, cihazınız kaybolduğunda veya çalındığında bulunmasına yardımcı olabilirsiniz.
  6. Uygulamaları izinleri kontrol edin: Cihazınıza yüklediğiniz uygulamaların, cihazınıza erişmek için hangi izinlere ihtiyaç duyduğunu kontrol edin. İzinler, uygulamaların cihazınızda saklanan verilere ve diğer özelliklere erişmesine izin verir. Uygulamaların yalnızca ihtiyaç duydukları izinlere erişmesine izin verin.
  7. Wi-Fi ağlarınızı kontrol edin: Halka açık Wi-Fi ağlarından kaçının ve yalnızca güvendiğiniz Wi-Fi ağlarına bağlanın. Ayrıca, Wi-Fi ağınıza güçlü bir şifre ile koruyun.
  8. Düzenli yedekleme yapın: Cihazınızdaki verileri düzenli olarak yedekleyin. Bu, cihazınızın kaybolması veya hasar görmesi durumunda verilerinizin kaybolmasını önleyebilir.
  9. Dikkatli olun: Cihazınızı herhangi bir yabancı kişiye vermeyin veya bilmediğiniz kaynaklardan gelen mesajlara veya e-postalara tıklamayın. Ayrıca, yalnızca güvenilir uygulama ve sitelerden indirme yapın.

Bu adımları takip ederek, iOS cihazınızın güvenliğini artırabilir ve kişisel verilerinizi daha iyi koruyabilirsiniz.

Yerli Firewall - Fidye Yazılımı
PONIVA - Yerli Güvenlik Duvarı - Yerli Firewall

Bu Bilgiyi Sosyal Medyada Paylaş

Bunlara da bakmak isteyebilirsiniz.

  • PONIVA - Firewall - Yerli Güvenlik Duvarı

Turkuaz VPN

Ocak 20th, 2024|Tags: , , , |

TURKUAZ VPN NEDİR? Turkuaz VPN Zero Touch özelliği ile şube/uç nokta tarafında herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç olmaksızın merkez cihazınızla VPN sağlayan uygun maliyetli bir cihazdır. Fişe takılıp internete bağlanır bağlanmaz, sunucularımız [...]

Windows Bilgisayarlarda Güvenliği Nasıl Sağlarız?

Mart 3rd, 2023|Tags: , , , , , |

WINDOWS BİLGİSAYARLARDA GÜVENLİĞİ NASIL SAĞLARIZ? Windows güvenliğini sağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz: Güncelleme ve yama: Windows güvenlik açıklarını kapatan güncelleştirmeler yayınlar. Windows Update özelliğini açık tutun ve düzenli olarak güncelleştirmeleri yükleyin. Güçlü [...]

iOS Güvenliğini Sağlamak İçin Gerekli Adımlar Nelerdir?

Şubat 28th, 2023|Tags: , , , , , , |

IOS GÜVENLİĞİ İÇİN NELER YAPMALIYIZ? IOS güvenliğini sağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz: iOS cihazınızı güncelleyin: Apple, iOS işletim sistemlerindeki güvenlik açıklarını düzenli olarak düzeltmek için güncelleştirmeler yayınlamaktadır. Bu nedenle, cihazınızın iOS sürümünün [...]

Sosyal Mühendislik Nedir?

Şubat 20th, 2023|Tags: , , , , , , , , |

SOSYAL MÜHENDİSLİK NEDİR? Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte, insanların dijital ortamlarda bıraktıkları veriler de artmaktadır. Bu veriler, sadece kişisel bilgilerimiz değil, finansal, ticari ve hatta devlet sırları gibi önemli bilgilerimiz de olabilir. Bu [...]

SIEM Nedir?

Şubat 11th, 2023|Tags: , , , , , |

SIEM NEDİR? SIEM (Security Information and Event Management), güvenlik olaylarını takip etmek, analiz etmek ve raporlamak için kullanılan bir yazılımdır. SIEM sistemi, birçok farklı kaynaktan gelen güvenlik verilerini toplar, birleştirir ve değerlendirir. [...]

802.1X Protokolü Nedir?

Şubat 9th, 2023|Tags: , , , , , , |

802.1X PROTOKOLÜ NEDİR? IEEE 802.1X, bir ağ güvenliği protokolüdür ve ağ güvenliğini artırmak için kullanılır. Bu protokol, bir ağ üzerindeki cihazların yetkilendirilmesini ve doğrulanmasını sağlar. 802.1X, kablosuz ağlar (Wi-Fi), Ethernet ağları ve [...]

KARMAŞIKLIKTA BOĞULMAYIN.

Firewall yönetimi hiç bu kadar kolay olmamıştı, Kolay olduğu kadar da hızlı! İşlem yaparken sizi bekletmez ve anında cevaplar verir.

0%
Uptime
0
Kod Satırı
0%
Hızlı Destek
Poniva Firewall

PONIVA FIREWALL
DAHA HIZLI, DAHA GÜÇLÜ, DAHA KOLAY.