Siber Güvenlik ve Savunma Sanayi Sektörleri Siber Kafe’de Bir araya geldi.

Siber Kafe

Üyesi olduğumuz Savunma Sanayi Başkanlığına bağlı Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından Siber Güvenlik firmalarını farklı sektörlerin temsilcileri ile bir araya getirmek ve işbirliğini artırmak amacıyla düzenlenen “Siber Kafe” etkinliklerinin 6’ncısı “Savunma Sanayiinde Siber Güvenlik” temasıyla SSB Nuri Demirağ Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

PONA Teknoloji olarak katılımını gerçekleştirdiğimiz; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) himayelerinde düzenlenen etkinliğe, SSB, Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Güvenlik Kurulu temsilcilerinin yanı sıra Kümelenme üyesi firmalar ile Savunma Sanayiinin önde gelen firmalarından 200’e yakın kişi katılım sağladı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından yapılan açılış konuşmasında Siber Güvenlikte yerli ürünlerin kullanımının öneminden bahsedilirken Kümelenmenin ekosisteme sağladığı katkıya da vurgu yapıldı.

SSB Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Sn. Mustafa Özçelik tarafından Siber Güvenlik Kümelenmesinin 1 yıl içinde yaptığı faaliyetler ve ekosistemin geliştirilmesinde kat edilen yollar hakkında katılımcılara bilgi verilen etkinlikte, SSB Başkan Yardımcı Mustafa Murat ŞEKER moderatörlüğünde, TSK, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü temsilcilerinin katılım sağladığı “Savunma Sanayiinde Siber Güvenlik Vizyon Paylaşımı” konulu bir panel de gerçekleştirildi.

Savunma Sanayiine yönelik siber tehditler hakkında bilgi verilen Siber Kafe’de, SSB Uçak Daire Başkanlığı tarafından yapılan “Hava Platformlarında Siber Güvenlik Yaklaşımı” konulu sunum ve bir firma tarafından yapılan “Yeni Nesil Silahlara Siber Saldırılar” konulu sunumlar katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Kümelenme üyesi firmaların yerli ürün ve kabiliyetlerini stantlarında da sergiledikleri Siber Kafe etkinliği,  Savunma Sanayii ve Siber Güvenlik firmalarını bir araya getirerek iki sektör arasında sinerji yaratmasının yanı sıra Savunma Sanayiindeki siber güvenlik ihtiyaçlarının yerli ürünlerle karşılanması konusunda da yol gösterici oldu.

Diğer Haberler.

Eydep Protokolünü İmzaladık.

Eylül 17th, 2021|Eydep Protokolünü İmzaladık. için yorumlar kapalı

PONA Eydep Denetlemesi. Protokol kapsamında yapılan denetimler sonunda; Savunma Sanayii Başkanlığı ile EYDEP Protokolünü imzaladık. Diğer Haberler. [...]

EYDEP Denetlememizi Başarılı Bir Şekilde Geçirdik.

Nisan 21st, 2020|EYDEP Denetlememizi Başarılı Bir Şekilde Geçirdik. için yorumlar kapalı

PONA Eydep Denetlemesi. Pona Teknoloji eydep kapsamında ASELSAN, GSO, HAVELSAN, TAI ve Savunma Sanayi Başkanlığı'ndan oluşan bir ekip tarafından denetlemeden geçti. %100 [...]

  • Felaket Kurtarma Toplantısı

Siber Güvenlik ve Felakat Kurtarma Toplantımız Çok Verimli Geçti.

Eylül 14th, 2019|Siber Güvenlik ve Felakat Kurtarma Toplantımız Çok Verimli Geçti. için yorumlar kapalı

PONA & Clonera Toplantısı. Pona Teknoloji ve Clonera işbirliğinde yapılan Siber Güvenlik ve Felaket Kurtarma toplantımız çok verimli geçti. Pona Teknoloji Genel [...]