WEB TABANLI TEHDİTLER NELERDİR?

Web tabanlı tehditler arasında şunlar yer alabilir:

 1. Malware: Web sitelerinden indirilen veya tıklanan linkler aracılığıyla bilgisayarlara veya mobil cihazlara yüklenen virüsler, trojanlar, wormlar gibi zararlı yazılımlar.
 2. Phishing: Sahte web siteleri veya e-postalar aracılığıyla kişisel bilgilerin veya finansal bilgilerin çalınması amacıyla gerçekleştirilen saldırılar
 3. Adware: Web sitelerinde gezinirken reklamların veya pop-upların görüntülenmesine neden olan yazılımlar
 4. Social Engineering: Kişisel bilgilerin elde edilmesi için dolandırıcı yollar kullanılması (örneğin, sahte web sitelerinde yer alan formlar)
 5. Distributed Denial of Service (DDoS) Saldırıları: Web sitelerinin ya da sunucuların inatla bir şekilde trafik engellemeye çalışılması
 6. SQL Injection: Web sitesi veritabanlarına saldırılar yaparak bilgi çalmak amacıyla gerçekleştirilen saldırılar
 7. Cross-Site Scripting (XSS): Web sitesi içinde kötü niyetli kodlar yerleştirme yolu ile saldırılar gerçekleştirilir.
 8. Command Injection : Web sitesi aracılığı ile komutları çalıştırma yolu ile saldırılar gerçekleştirilir.

Bu listede yer almayan başka tür web tabanlı tehditlerde olabilir, ancak sürekli olarak tehdit ve saldırı türleri belirlenerek korunma yolları geliştirilmektedir.

Yerli Firewall - Fidye Yazılımı

NASIL KORUNURUZ?

 1. Web tabanlı tehditler, çeşitli türlerde olabilir ve kullanıcıların bilgisayarlarını veya mobil cihazlarını zararlı yazılımlara veya phishing saldırılarına karşı koruma gerektirir. Aşağıdaki öneriler, web tabanlı tehditlerden korunmak için kullanılabilir:
  1. Güncel bir antivirüs veya güvenlik yazılımı kullanın: Bu yazılım, bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza yüklenen zararlı yazılımları tespit etmeye ve önlemeye yardımcı olur.
  2. Güncel tarama yapın: Sisteminizi sık sık taratın ve sisteminize yüklenmiş olabilecek zararlı yazılımları tespit edin ve kaldırın.
  3. Bilinmeyen kaynaklardan indirmekten kaçının: Bilinmeyen kaynaklardan indirilen dosyalar genellikle zararlı yazılımlar içerebilir.
  4. Güncel bir web tarayıcı kullanın: Güncel bir web tarayıcı, phishing saldırılarına karşı kullanıcıları koruyan güvenlik özellikleri içerebilir.
  5. Güvenli bir parola kullanın: Parolanızı güncel tutun ve zayıf parolalardan kaçının.
  6. E-posta veya mesajlardaki bağlantılara dikkat edin: Phishing saldırıları genellikle e-posta veya mesajlar yoluyla gerçekleştirilir. Bağlantıları tıklamadan önce, nereden geldiğine ve doğruluğuna dikkat edin.
  7. Web sitesi güvenliği: Güvenli web sitelerine girmek için sadece https bağlantılarını kullanın ve güvenli olduğundan emin olmadığınız sitelerden kaçının.
  8. Eğitim alın: web tabanlı tehditler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve nasıl karşı karşıya kaldığınız tehditleri tanımlamak için eğitim alabilirsiniz.

  Web tabanlı tehditler konusunda korunmak için güncel bir firewall kullanmalısınız.

Yerli Firewall - Fidye Yazılımı
PONIVA - Yerli Güvenlik Duvarı - Yerli Firewall

Bu Bilgiyi Sosyal Medyada Paylaş

Bunlara da bakmak isteyebilirsiniz.

 • PONIVA - Firewall - Yerli Güvenlik Duvarı

Turkuaz VPN

Ocak 20th, 2024|Tags: , , , |

TURKUAZ VPN NEDİR? Turkuaz VPN Zero Touch özelliği ile şube/uç nokta tarafında herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç olmaksızın merkez cihazınızla VPN sağlayan uygun maliyetli bir cihazdır. Fişe takılıp internete bağlanır bağlanmaz, sunucularımız [...]

Windows Bilgisayarlarda Güvenliği Nasıl Sağlarız?

Mart 3rd, 2023|Tags: , , , , , |

WINDOWS BİLGİSAYARLARDA GÜVENLİĞİ NASIL SAĞLARIZ? Windows güvenliğini sağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz: Güncelleme ve yama: Windows güvenlik açıklarını kapatan güncelleştirmeler yayınlar. Windows Update özelliğini açık tutun ve düzenli olarak güncelleştirmeleri yükleyin. Güçlü [...]

iOS Güvenliğini Sağlamak İçin Gerekli Adımlar Nelerdir?

Şubat 28th, 2023|Tags: , , , , , , |

IOS GÜVENLİĞİ İÇİN NELER YAPMALIYIZ? IOS güvenliğini sağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz: iOS cihazınızı güncelleyin: Apple, iOS işletim sistemlerindeki güvenlik açıklarını düzenli olarak düzeltmek için güncelleştirmeler yayınlamaktadır. Bu nedenle, cihazınızın iOS sürümünün [...]

Sosyal Mühendislik Nedir?

Şubat 20th, 2023|Tags: , , , , , , , , |

SOSYAL MÜHENDİSLİK NEDİR? Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte, insanların dijital ortamlarda bıraktıkları veriler de artmaktadır. Bu veriler, sadece kişisel bilgilerimiz değil, finansal, ticari ve hatta devlet sırları gibi önemli bilgilerimiz de olabilir. Bu [...]

SIEM Nedir?

Şubat 11th, 2023|Tags: , , , , , |

SIEM NEDİR? SIEM (Security Information and Event Management), güvenlik olaylarını takip etmek, analiz etmek ve raporlamak için kullanılan bir yazılımdır. SIEM sistemi, birçok farklı kaynaktan gelen güvenlik verilerini toplar, birleştirir ve değerlendirir. [...]

802.1X Protokolü Nedir?

Şubat 9th, 2023|Tags: , , , , , , |

802.1X PROTOKOLÜ NEDİR? IEEE 802.1X, bir ağ güvenliği protokolüdür ve ağ güvenliğini artırmak için kullanılır. Bu protokol, bir ağ üzerindeki cihazların yetkilendirilmesini ve doğrulanmasını sağlar. 802.1X, kablosuz ağlar (Wi-Fi), Ethernet ağları ve [...]

KARMAŞIKLIKTA BOĞULMAYIN.

Firewall yönetimi hiç bu kadar kolay olmamıştı, Kolay olduğu kadar da hızlı! İşlem yaparken sizi bekletmez ve anında cevaplar verir.

0%
Uptime
0
Kod Satırı
0%
Hızlı Destek
Poniva Firewall

PONIVA FIREWALL
DAHA HIZLI, DAHA GÜÇLÜ, DAHA KOLAY.