UTM FIREWALL.

UTM Firewall, çeşitli sanal teknikler ve yöntemler kullanarak basit bir şekilde işletmelere güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlamak için bir tür sanal cihaz veya ağ donanımı biçiminde bir cihaz veya bir bulut hizmeti olarak tanımlanan Birleşik Tehdit Yönetimi (UTM) sistemidir. Bu nedenle, tehditlere karşı tam koruma sağlamak için bir dizi güvenlik özelliğine sahip tek bir konsol olarak gelir. Anti-spam, içerik filtreleme, web filtreleme ve anti-virüs içerir.

Yerli Firewall - Fidye Yazılımı

UTM FIREWALL KULLANICILARI VE AĞLARI NASIL KORUR?

BT ekipleri, spam ve kimlik avı saldırıları, virüsler, trojanlar ve casus yazılım bulaşmış dosyalar, onaylanmamış web sitesi erişimi ve onaylanmamış içerikler dahil olmak üzere, şirketlerinin üretkenliklerini ve dijital varlıklarını sürekli gelişen ve karmaşık tehditlere karşı koruma zorluğu ile karşı karşıya kalmaktadır. Her biri spam filtreleme, web içeriği filtreleme veya virüsten koruması gibi özel bir işlevi gerçekleştirmek için tasarlanmış birden fazla aygıta sahip olmak bu işi kolaylaştırmaz. Aksine, çoklu kutuları ve çoklu işletim sistemlerini yönetmenin maliyetine ve karmaşıklığına katkıda bulunur.

Poniva UTM Firewall, bu zorlukların tümüne ve daha fazlasına cevap sağlayan tek bir sistemdir:

  • Deep Packet Inspection’ı kullanarak gelen verileri tarayarak ağı virüslerden, kötü amaçlı yazılımlardan veya kötü amaçlı eklerden korur.
  • Paket başlıklarını kontrol ederek ağa girmeden önce yapılan saldırıları önler.
  • Gelişmiş web filtrelemesi kurarak istenmeyen web sitelerine erişimi engeller.
  • En son güvenlik güncellemeleri, virüsten koruma tanımları ve yeni özelliklerle otomatik olarak güncelleme olanağı sağlar.
  • Yöneticilerin tek bir yönetim konsolu ile çok çeşitli güvenlik işlevlerini yönetmelerini sağlar.
Yerli Firewall - Fidye Yazılımı

PONIVA FIREWALL İŞLETMENİZE NASIL FAYDALAR SAĞLAR?

Poniva UTM Firewall cihazı, boyutu ne olursa olsun işletmeler, firmalar ve kurumlar için en iyisidir. Tehditleri yönetmede ve hassas bilgilerin etkin bir şekilde korumasını sağlamada önemli avantajlar sunar.

Donanım konsolidasyonu: Yöneticinin birden fazla cihaz yerine tek bir cihaz üzerinde kontrol satın alması, uygulaması ve kontrol altına almasına yardımcı olur.

Basitleştirilmiş Yönetim: Ağın çeşitli bölümlerinden aynı anda ortaya çıkan bir dizi tehdit, çok fazla güvenlik cihazının katılımı durumunda büyük zarar görebilir. UTM merkezi bir yönetim sağlar, yöneticilere yerel ve uzak ortamlara yönelik tek bir platformda çeşitli tehditleri kontrol etme hakkı verir. Ayrıca, eklenmesi gereken yalnızca birkaç uygulama olduğundan işlemi kolaylaştırır.

Bir satıcı, bir lisans, bir destek bağlantısı: Yöneticilerin, tek bir satıcıyla ve ilgili destek birimiyle işbirliği yapması kolaylaşır ve tutarlı bir ilerleme sağlamak için güçlü bir ilişki kurar. Birden fazla cihaz için lisans yönetimi yapmak yerine, tek bir cihazın lisansını yönetmek kolaydır.

Ekonomik: Tek bir donanım platformu olduğu için, kullanımı ve yönetimi kolay, birden fazla cihaz kullanmaya kıyasla daha ekonomiktir.

PONIVA - Yerli Güvenlik Duvarı - Yerli Firewall

Bu Bilgiyi Sosyal Medyada Paylaş

Bunlara da bakmak isteyebilirsiniz.

  • vpn

IPSEC VPN

Nisan 27th, 2022|Tags: , |

IPSEC VPN NEDİR? VPN, iki veya daha fazla uzak bölgeyi bağlamak için genel bir ağ kullanan özel bir ağdır. VPN'ler, ağlar arasında özel bağlantılar kullanmak yerine, genel ağlar üzerinden yönlendirilen (tünellenmiş) sanal [...]

  • Uzaktan Erişim

Poniva SSL VPN

Kasım 26th, 2021|Tags: , , , , , , , , |

PONIVA SSL VPN. Poniva SSL VPN özelliği ile çalışanlarınız kurum dışındayken bile bilgisayarları, akıllı telefonları veya diğer mobil cihazlarından ofis ağına kolaylıkla bağlanabilirler. Poniva SSL VPN kullanırken tüm trafiğiniz şifrelendiği için halka [...]

Bant Genişliği Nedir? Avantajları Nelerdir?

Temmuz 14th, 2021|Tags: , , , , , , , , |

BANT GENİŞLİĞİ NEDİR? İnternet bağlantısı üzerinden belirli bir süre içinde aktarılabilecek mutlak maksimum veri miktarı Bant Genişliği olarak bilinir. Bant genişliği terimi bir bağlantının iletim kapasitesini ifade eder ve bir ağın veya internet [...]

Poniva SSL VPN / MFA Nedir? Avantajları Nelerdir?

Aralık 31st, 2020|Tags: , , , , , , , , |

PONIVA SSL/MFA NEDİR? Poniva SSL VPN uzaktaki kullanıcıların ve şube ofislerinin kurumsal uygulamalara ve diğer kaynaklara güvenli bir şekilde erişmesini sağlamak için geliştirilmiştir. Uzak bir kullanıcının bilgisayarındaki veya mobil cihazındaki PONIVA SSL [...]

E-Posta Güvenliği Nedir?

Ağustos 11th, 2020|Tags: , , , , , , , , |

E-POSTA GÜVENLİĞİ NEDİR? E-posta güvenliği, e-posta içeriğini ve hesapları yetkisiz erişime karşı koruyan herhangi bir prosedür için kullanılan bir terimdir. E-posta hizmet sağlayıcıları, müşteri hesaplarını ve bilgileri bilgisayar korsanlarından korumak için e-posta [...]

DNS Nedir? Nasıl Çalışır?

Ağustos 11th, 2020|Tags: , , , , , , , , |

DNS NEDİR? DNS (Domain Name System), İnternet'in telefon rehberi gibidir. İnsanlar bilgiye çevrimiçi olarak google.com veya facebook.com gibi alan adları aracılığıyla erişirler. Web tarayıcıları Internet Protokolü (IP) adresleri aracılığıyla etkileşime girer. DNS, [...]

KARMAŞIKLIKTA BOĞULMAYIN.

Firewall yönetimi hiç bu kadar kolay olmamıştı, Kolay olduğu kadar da hızlı! İşlem yaparken sizi bekletmez ve anında cevaplar verir.

0%
Uptime
0
Kod Satırı
0%
Hızlı Destek
Poniva Firewall

PONIVA FIREWALL
DAHA HIZLI, DAHA GÜÇLÜ, DAHA KOLAY.