UTM FIREWALL.

UTM Firewall, çeşitli sanal teknikler ve yöntemler kullanarak basit bir şekilde işletmelere güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlamak için bir tür sanal cihaz veya ağ donanımı biçiminde bir cihaz veya bir bulut hizmeti olarak tanımlanan Birleşik Tehdit Yönetimi (UTM) sistemidir. Bu nedenle, tehditlere karşı tam koruma sağlamak için bir dizi güvenlik özelliğine sahip tek bir konsol olarak gelir. Anti-spam, içerik filtreleme, web filtreleme ve anti-virüs içerir.

Yerli Firewall - Fidye Yazılımı

UTM FIREWALL KULLANICILARI VE AĞLARI NASIL KORUR?

BT ekipleri, spam ve kimlik avı saldırıları, virüsler, trojanlar ve casus yazılım bulaşmış dosyalar, onaylanmamış web sitesi erişimi ve onaylanmamış içerikler dahil olmak üzere, şirketlerinin üretkenliklerini ve dijital varlıklarını sürekli gelişen ve karmaşık tehditlere karşı koruma zorluğu ile karşı karşıya kalmaktadır. Her biri spam filtreleme, web içeriği filtreleme veya virüsten koruması gibi özel bir işlevi gerçekleştirmek için tasarlanmış birden fazla aygıta sahip olmak bu işi kolaylaştırmaz. Aksine, çoklu kutuları ve çoklu işletim sistemlerini yönetmenin maliyetine ve karmaşıklığına katkıda bulunur.

Poniva UTM Firewall, bu zorlukların tümüne ve daha fazlasına cevap sağlayan tek bir sistemdir:

  • Deep Packet Inspection’ı kullanarak gelen verileri tarayarak ağı virüslerden, kötü amaçlı yazılımlardan veya kötü amaçlı eklerden korur.
  • Paket başlıklarını kontrol ederek ağa girmeden önce yapılan saldırıları önler.
  • Gelişmiş web filtrelemesi kurarak istenmeyen web sitelerine erişimi engeller.
  • En son güvenlik güncellemeleri, virüsten koruma tanımları ve yeni özelliklerle otomatik olarak güncelleme olanağı sağlar.
  • Yöneticilerin tek bir yönetim konsolu ile çok çeşitli güvenlik işlevlerini yönetmelerini sağlar.
Yerli Firewall - Fidye Yazılımı

PONIVA FIREWALL İŞLETMENİZE NASIL FAYDALAR SAĞLAR?

Poniva UTM Firewall cihazı, boyutu ne olursa olsun işletmeler, firmalar ve kurumlar için en iyisidir. Tehditleri yönetmede ve hassas bilgilerin etkin bir şekilde korumasını sağlamada önemli avantajlar sunar.

Donanım konsolidasyonu: Yöneticinin birden fazla cihaz yerine tek bir cihaz üzerinde kontrol satın alması, uygulaması ve kontrol altına almasına yardımcı olur.

Basitleştirilmiş Yönetim: Ağın çeşitli bölümlerinden aynı anda ortaya çıkan bir dizi tehdit, çok fazla güvenlik cihazının katılımı durumunda büyük zarar görebilir. UTM merkezi bir yönetim sağlar, yöneticilere yerel ve uzak ortamlara yönelik tek bir platformda çeşitli tehditleri kontrol etme hakkı verir. Ayrıca, eklenmesi gereken yalnızca birkaç uygulama olduğundan işlemi kolaylaştırır.

Bir satıcı, bir lisans, bir destek bağlantısı: Yöneticilerin, tek bir satıcıyla ve ilgili destek birimiyle işbirliği yapması kolaylaşır ve tutarlı bir ilerleme sağlamak için güçlü bir ilişki kurar. Birden fazla cihaz için lisans yönetimi yapmak yerine, tek bir cihazın lisansını yönetmek kolaydır.

Ekonomik: Tek bir donanım platformu olduğu için, kullanımı ve yönetimi kolay, birden fazla cihaz kullanmaya kıyasla daha ekonomiktir.

PONIVA - Yerli Güvenlik Duvarı - Yerli Firewall

Bu Bilgiyi Sosyal Medyada Paylaş

Bunlara da bakmak isteyebilirsiniz.

  • PONIVA - Firewall - Yerli Güvenlik Duvarı

Turkuaz VPN

Ocak 20th, 2024|Tags: , , , |

TURKUAZ VPN NEDİR? Turkuaz VPN Zero Touch özelliği ile şube/uç nokta tarafında herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç olmaksızın merkez cihazınızla VPN sağlayan uygun maliyetli bir cihazdır. Fişe takılıp internete bağlanır bağlanmaz, sunucularımız [...]

Windows Bilgisayarlarda Güvenliği Nasıl Sağlarız?

Mart 3rd, 2023|Tags: , , , , , |

WINDOWS BİLGİSAYARLARDA GÜVENLİĞİ NASIL SAĞLARIZ? Windows güvenliğini sağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz: Güncelleme ve yama: Windows güvenlik açıklarını kapatan güncelleştirmeler yayınlar. Windows Update özelliğini açık tutun ve düzenli olarak güncelleştirmeleri yükleyin. Güçlü [...]

iOS Güvenliğini Sağlamak İçin Gerekli Adımlar Nelerdir?

Şubat 28th, 2023|Tags: , , , , , , |

IOS GÜVENLİĞİ İÇİN NELER YAPMALIYIZ? IOS güvenliğini sağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz: iOS cihazınızı güncelleyin: Apple, iOS işletim sistemlerindeki güvenlik açıklarını düzenli olarak düzeltmek için güncelleştirmeler yayınlamaktadır. Bu nedenle, cihazınızın iOS sürümünün [...]

Sosyal Mühendislik Nedir?

Şubat 20th, 2023|Tags: , , , , , , , , |

SOSYAL MÜHENDİSLİK NEDİR? Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte, insanların dijital ortamlarda bıraktıkları veriler de artmaktadır. Bu veriler, sadece kişisel bilgilerimiz değil, finansal, ticari ve hatta devlet sırları gibi önemli bilgilerimiz de olabilir. Bu [...]

SIEM Nedir?

Şubat 11th, 2023|Tags: , , , , , |

SIEM NEDİR? SIEM (Security Information and Event Management), güvenlik olaylarını takip etmek, analiz etmek ve raporlamak için kullanılan bir yazılımdır. SIEM sistemi, birçok farklı kaynaktan gelen güvenlik verilerini toplar, birleştirir ve değerlendirir. [...]

802.1X Protokolü Nedir?

Şubat 9th, 2023|Tags: , , , , , , |

802.1X PROTOKOLÜ NEDİR? IEEE 802.1X, bir ağ güvenliği protokolüdür ve ağ güvenliğini artırmak için kullanılır. Bu protokol, bir ağ üzerindeki cihazların yetkilendirilmesini ve doğrulanmasını sağlar. 802.1X, kablosuz ağlar (Wi-Fi), Ethernet ağları ve [...]

KARMAŞIKLIKTA BOĞULMAYIN.

Firewall yönetimi hiç bu kadar kolay olmamıştı, Kolay olduğu kadar da hızlı! İşlem yaparken sizi bekletmez ve anında cevaplar verir.

0%
Uptime
0
Kod Satırı
0%
Hızlı Destek
Poniva Firewall

PONIVA FIREWALL
DAHA HIZLI, DAHA GÜÇLÜ, DAHA KOLAY.