IPS / IDS NEDİR?

IDS (INTRUSION DETECTION SYSTEM).

İzinsiz giriş tespit sistemi (IDS), tüm gelen ve giden ağ faaliyetlerini denetler ve bir sisteme girmeye ya da bir sistemi ele geçirmeye çalışan birinden bir ağ ya da sistem saldırısını gösterebilecek şüpheli kalıpları tanımlar.

Yerli Firewall - Fidye Yazılımı

IPS (INTRUSION PREVENTION SYSTEM).

İzinsiz giriş önleme sistemi (IPS), belirlenen tehditleri tespit etmek ve önlemek için çalışan bir ağ güvenliği biçimidir. İzinsiz giriş önleme sistemleri ağınızı sürekli izler, olası zararlı olayları arar ve bunlar hakkında bilgi toplar. IPS bu olayları sistem yöneticilerine rapor eder ve erişim noktalarının kapatılması ve gelecekteki saldırıları önlemek için güvenlik duvarlarının yapılandırılması gibi önleyici eylemlerde bulunur. IPS çözümleri, kurumsal güvenlik politikaları ile ilgili sorunları tespit etmek, çalışanları ve ağ misafirlerini bu politikaların içerdiği kuralları ihlal etmekten caydırmak için de kullanılabilir.

Yerli Firewall - Fidye Yazılımı

IPS / IDS NASIL ÇALIŞIR?

İzinsiz Giriş Tespit Sistemleri (IDS) ve İzinsiz Giriş Önleme Sistemleri (IPS) ağ altyapısının iki parçasıdır. IDS / IPS, ağ paketlerini bilinen siber saldırı imzalarını içeren bir siber tehdit veri tabanıyla karşılaştırır ve eşleşen tüm paketleri işaretler.

Aralarındaki temel fark, IDS bir izleme sistemi, IPS ise bir kontrol sistemidir.

IDS, ağ paketlerini hiçbir şekilde değiştirmez, IPS ise paketin, içeriğini IP adreslerine göre trafiğini önleme biçimine göre paketin içeriğine dayalı olarak teslim edilmesini önler.

 • Saldırı Tespit Sistemleri (IDS): Saldırganların ağınızdan veri sızması veya çalması için bilinen bir siber tehdit kullandığını belirten işaretler için ağ trafiğini analiz eder ve izler. IDS sistemleri, güvenlik politikası ihlalleri, kötü amaçlı yazılımlar ve bağlantı noktası tarayıcıları gibi çeşitli davranış türlerini tespit etmek için mevcut ağ etkinliğini bilinen bir tehdit veri tabanıyla karşılaştırır.
 • İzinsiz Girişi Önleme Sistemleri (IPS): Ağın güvenlik duvarıyla aynı alanda, dış dünya ile iç ağ arasında yaşar. IPS bu paket bilinen bir güvenlik tehdidi oluşturuyorsa, güvenlik profiline dayalı ağ trafiğini proaktif olarak reddeder.

Birçok IDS / IPS satıcısı, bu iki benzer sistemin işlevselliğini tek bir ünitede birleştiren birleşik Tehdit Yönetimi (UTM) teknolojisi oluşturmak için güvenlik duvarlarıyla daha yeni IPS sistemlerini entegre etti.

Pona Teknoloji olarak dünya genelinde daha önce bilinen ve kaydedilmiş saldırı tiplerini Poniva veri tabanımıza kayıt edilerek sisteminize gelecek saldırıları engellemekteyiz. Ayrıca olası saldırıları karşı veri tabanımız sürekli olarak güncellenmektedir. Poniva Firewall (Güvenlik Duvarı) IPS ve IDS özellikleri sayesinden başka bir cihaza gerek kalmadı saldırı tespiti ve engellemesi yapabilirsiniz.

PONIVA - Yerli Güvenlik Duvarı - Yerli Firewall
 • Geliştirilmiş Algoritma – Gece mesai saati dışında yapılan isteklere karşı daha dikkatli olurken mesai saati içindeki isteklerde daha esnek

 • Geliştirilmiş Performans – Daha hızlı olması için optimizasyon

 • Heryerden Erişim – Evden, işten gerekli olan her yerden ağınıza erişim

 • Firewall Yedekleriniz Bulutta – İsterseniz firewall yedekleriniz şifreli şekilde PONIVA sunucularında yedeklenir

 • SSD Disk – Daha Hızlı

 • 4 Core İşlemci – Daha Güçlü

Bunlara da bakmak isteyebilirsiniz.

Casus Yazılım ( Spyware ) Nedir?

Eylül 11th, 2019|Tags: , , , , , , , , |

CASUS YAZILIM ( SPYWARE ) NEDİR? Casus yazılım, algılanması zor bir kötü amaçlı yazılım türüdür. Sörf alışkanlıklarınız, göz atma geçmişiniz veya kişisel bilgileriniz (kredi kartı numaraları gibi) hakkında bilgi toplar ve bu bilgileri [...]

 • DHCP

DHCP Nedir? Nasıl Çalışır?

Eylül 5th, 2019|Tags: , , , , , , |

DHCP(Dynamic Host Configuration Protocol) NEDİR? DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol), bir ağdaki herhangi bir cihaza (bilgisayar, tablet, telefon vb.) IP adresi, ağ maskesi, ağ geçidi, DNS gibi bilgileri otomatik atama yapan protokolüdür. DHCP, ağ yöneticilerinin [...]

 • Web Filtreleme

Web Filtreleme

Ağustos 31st, 2019|Tags: , , , , , , |

WEB FİLTRELEME. Web filtreleme, işletmelerin kullanıcılarının ve misafirlerinin web’deki belirli içeriğe erişebilme izinlerini kontrol etmelerine yardımcı olan bir teknoloji türüdür. Ofiste internette dolaşırken “engelli” bir sayfa uyarısı aldıysanız, şirketiniz web filtrelemesi kullanıyor [...]

 • Veri Güvenliği

İşletmelerin Verilerini Güvende Tutması İçin Gerekli Adımlar

Ağustos 29th, 2019|Tags: , , , , , , , , |

VERİ GÜVENLİĞİ İÇİN GEREKLİ ADIMLAR. GÜÇLÜ ŞİFRELER OLUŞTURUN. Her işletmenin atması gereken ilk adım, tüm hesaplarınız, banka bilgileriniz ve diğer hesap türleri için güçlü şifreler oluşturmaktır. Ayrıca, kimse tarafından kolayca tahmin edilemeyecek [...]

KARMAŞIKLIKTA BOĞULMAYIN.

Firewall yönetimi hiç bu kadar kolay olmamıştı, Kolay olduğu kadar da hızlı! İşlem yaparken sizi bekletmez ve anında cevaplar verir.

0%
Uptime
0
Kod Satırı
0%
Hızlı Destek

PONIVA FIREWALL
DAHA HIZLI, DAHA GÜÇLÜ, DAHA KOLAY.

İNCELE